V mesecu novembru, smo v Rogozi imeli prvo medgeneracijsko druženje občine HOČE SLIVNICA, v obliki LAHKIH NOG NAOKROG. Vzgojiteljice in gospa Patricija iz novonastalega večgeneracijskega centra VeGeC, smo organizirale jesensko potepanje skozi gozd z nenavadnimi nalogami. Z lepimi vabili in plakati, smo vabili starše, stare starše, otroke in vse krajane.

Zbrali smo se na igrišču vrtca SONČEK. Gospa  Patricija iz VeGeC centra in vzgojiteljica Marjana iz vrtca, sva udeležence prisrčno pozdravili, ter jim razložili potek potepanja skozi gozd z nenavadnimi nalogami. Starejše skupine otrok in njihovi spremljevalci, so imeli cilj jezero v gozdu med ROGOZO, DOBROVCI IN MIKLAVŽEM, mlajše skupine in njihovi spremljevalci, pa so imele cilj na polovici poti, to je bila ulica OB GOZDU NASPROTI GOSTILNE BOR, tik pred vstopom v gozd. Za dobro vzdušje so otroci pred odhodom pod vodstvom zborovodkinje Nikoline in ob njeni kitari zapeli najlepše pesmi, ter se prešerno odpravili na pot. Po poti smo morali rešiti dve nenavadni nalogi, sicer naprej nismo mogli. Prva naloga je bila prepevanje jesenskih pesmi,  druga naloga pa so bile igrice iz BABIČINE SKRINJICE. Vzdušje je bilo odlično, naloge smo veselo opravili, noge so bile ravno prav lahke in obe skupini sta prišli do cilja. Na cilju smo vsi udeleženci dobili kolajne »zlate« sončke, ki so jih izdelali otroci z vzgojiteljicami. Pojedli smo malico iz nahrbtnikov, občudovali jezero in lepote narave, ter uživali v nepozabnem druženju. Ob vračanju smo se sladkali z bonboni iz Patricijine vrečke in pot nazaj je minila prehitro. Otroci so šli v vrtec na kosilo, odrasli pa  na čajanko v dnevno sobo občine.

Vodila nas je misel: LEPO JE BITI SKUPAJ!!

 

Fotografirala: Patricija Klinc                                              Zapisala: Marjana Štangler

(Skupno 326 obiskov, današnjih obiskov 1)