V letošnjem šolskem letu v našem vrtcu Hoče, poteka projekt Slovenija moja domovina. Vse skupine otrok raziskujejo značilnosti in lepote slovenskih pokrajin. Otroci z zanimanjem izvajajo razne dejavnosti na to temo: prinašajo fotografije pokrajin, poslušajo značilno glasbo, odkrivajo naravne lepote, znamenitosti, spoznavajo znane osebnosti, ki so pustile pečat v pokrajini in slovenskem prostoru, izvajajo igre in plese, likovno ustvarjajo, okušajo in pripravljajo značilne jedi in podobno. Svoja spoznanja sproti predstavljajo na plakatih, ki so razstavljeni na hodnikih in v igralnicah vrtca.

V začetku aprila smo širši javnosti predstavili Primorsko. Pripravili smo razstavo v večnamenskem prostoru vrtca, kjer ste lahko z vsemi čuti doživeli Primorsko. Lahko ste se udobno namestili v ležalnike ali zložljive stolčke, se ulegli na blazine na blazine pod senčnik, se sproščali ob šumenju morskih valov, okušali primorsko sol, spoznavali delo v solinah, življenje v morju, kamnine, značilnosti primorske, pesnike, pisatelje, kulinariko in še več. Vonjali smo oljčni nasad, sivko, rožmarin …

Na otvoritvi razstave nas je pozdravil g. ravnatelj, Alojz Velički, g. župan, Marko Soršak, g. Dane Katalinič nacionalni koordinator za vrtce pri mednarodno uveljavljenem programu celostne okoljske vzgoje in izobraževanja EKOŠOLA. Na otvoritvi razstave je zapel vrtčevski pevski zbor, otroci so deklamirali pesmi primorske pisateljice Anje Štefan in zaplesali na “Mi gre pa na morje”. Tako uspešno pletemo mreže prijateljstva, sodelovanja, izmenjave izkušenj, podpore, druženja …

Vse vas vabimo na našo zaključno prireditev v juniju, kjer bomo v celoti predstavili vse pokrajine naše čudovite domovine Slovenije.

Lucija Velički

 

Avtor fotografij: Dominik Robič

(Skupno 722 obiskov, današnjih obiskov 1)