Spoštovani,

v četrtek, 5. oktobra, smo Vrtec Sonček Rogoza pripravil kostanjev piknik. Dogodek, ki je bil del projekta Šport in Špas, je bil namenjen vsem generacijam – otrokom, staršem, babicam in dedkom. Poleg pestrega športnega programa so lahko obiskovalci uživali v okusnih dobrotah lokalnih dobaviteljev in pridelovalcev hrane ter v pečenih kostanjih.
Dogodek se je pričel z ogrevanjem in razgibavanjem, ki so ga vodile članice Društva upokojencev Rogoza. Sledil je športni program, ki je bil razdeljen na dva dela: en za mlajše in drugi za starejše otroke. Vsak otrok je za uspešno opravljeno športno nalogo prejel tudi medaljo, ki je zagotovo ostala kot lep spomin na ta čudovit dan.
Po končanem športnem programu, so se lahko vsi udeleženci na dvorišču osvežili z različnimi napitki ter poskusili okusne dobrote lokalnih dobaviteljev in pridelovalcev hrane. Tako so imeli priložnost, da bolje spoznajo lokalne organizacije in društva, ki skrbijo za naše okolje in so del vrtčevske skupnosti. Za povrh pa so se lahko posladkali še s sveže pečenimi kostanji.
Na dogodku je potekalo tudi tekmovanje za najmlajšega in najstarejšega udeleženca ter najštevilčnejšo družino. Najmlajša udeleženka je bila deklica Vita, ki je bila stara komaj 3 mesece. Najstarejši udeleženec je bil gospod Boris, ki bo letos praznoval svoj 67. rojstni dan. Družina Dobrin pa je prejela diplomo za najštevilčnejšo družino, saj je na pikniku sodelovalo kar 8 članov te družine.
Vrtec Sonček Rogoza se iskreno zahvaljuje vsem sodelujočim, ki so omogočili uspeh tega čudovitega piknika. Med njimi so bili: Vinogradništvo Vrecl, Čebelarsko društvo Hoče, pekarna Štern, Društvo upokojencev Rogoza, Krajevna skupnost Rogoza, VeGeC Rogoza, Rdeči križ Rogoza, Kmetija Hecl ter očetje otrok, ki so nam spekli slastne kostanje.
Kostanjev piknik v Vrtcu Sonček Rogoza je bil zabaven in polen radosti. Je odličen primer tega, kako lahko šport, druženje ter okusna lokalna hrana združijo skupnost in ustvarijo nepozabne spomine.

Vodja enote,

Miha Planinšič

V galeriji spodaj, pa si lahko ogledate še nekaj utrinkov iz piknika!